Hakkımızda

Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunlar Koordinatörlüğü olarak üniversitemiz ve mezunlarımız arasındaki bağı her geçen gün daha kuvvetlendirmek, etkileşimi arttırmak, iletişimin sürekliliğini sağlamak, karşılıklı fayda ve dayanışmayı geliştirmek amacıyla hizmet vermekteyiz. Mezunlarımızın birbirleri ve Üniversiteleriyle iletişimini güçlendirirken diğer yanda öğrencilerimizin, mentörlük, burs ve sektör ilişkileri gibi farklı alanlada destekçisi olma misyonunu üstlenmiş olan Koordinatörlüğümüz mezun olan her “YILDIZ”ın yer alabileceği Yıldız Teknik Üniversitesi Mezun Platformu, yolu Yıldız’dan geçen her mezunumuzun buluştuğu tek yerdir. 1911 Yılından itibaren eğitim hayatına devam eden Üniversitemizin kurumsal hafızasını ve aidiyet oluşumunun sürekliliğini sağlamak amacıyla çalışmalarına devam eden Koordinatörlüğümüz Yıldız Kampüsü, İbrahim Tevfik Efendi Köşkünde çalışmalarını sürdürmektedir. Koordinatörlüğümüzden temin edebileceğiniz Mezun Kartlarla kampüslerimize erişim sağlayabilir, üniversitemiz olanaklarından faydalanabilir, etkinlikleri takip edebilirsiniz.

Üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar toplam mezun sayımız 165.000 olup, bu sayı içerisinden yaklaşık olarak hem yurtiçi hem yurtdışında bulunan yaklaşık 17.076 mezunumuza ulaşabilmekteyiz. Sizlerin de desteği ile bu sayının artacağına ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mezun Platformu üzerinden giderek büyüyen bir aile olarak buluşacağımıza inanmaktayız.

 

Koordinatör: Prof. Dr. Sırma Ramazanoğulları TURGUT

Koordinatör yardımcılarımız: Prof. Dr. Nur BEKİROĞLU, Prof. Dr. Anıl AKDOĞAN, Doç. Dr. Ayşe ERDÖLEN, Dr. Öğr. Üyesi Engin AYÇİÇEK, Dr. Öğr. Üyesi Macide RODOP

Koordinatör Görevlilerimiz: Arş. Gör. Büşra ERTAŞ, Arş. Gör. Elif Ceren TAY, Arş. Gör. Anıl YAVUZ

Kısmi Zamanlı Öğrencilerimiz: Cem AYDIN, Ezgi ÖZEL, Kübra YESİR